blog młodych, lubelskich artystów oraz krytyków sztuki


b l o g

m ł o d y c h,

l u b e l s k i c h

a r t y s t ó w

o r a z

k r y t y k ó w

s z t u k i

niedziela, 23 marca 2008
kup pan/i sztuke

25–26 kwietnia 2008 roku w ramach festiwalu kultury alternatywnej zdaErzenia [www.zdaerzenia.pl] odbędą się targi młodej sztuki. dla artystów okazja do odkurzenia swoich dzieł i sprzedania ich za jakiekolwiek pieniądze. bo po co mają się kurzyć i zawalać kąty. dla miłośników sztuki jakich w naszym mieście nie brakuje okazja do zakupu jakieś sztuki na ścianę, regał, biurko, rękę, szyje....

Paweł Susid, bez tytułu 1998 i 2001; www.sztukpuk.pl

nasze skrzynki mailowe pękają od zgłoszeń z całej polski /studenci wydziału artystycznego umcs jakoś na razie pozostają w mniejszości. dlaczego? nie macie jakiejś sztuki do sprzedania?/

konkrety:

-udział w targach jest bezpłatny. transakcja między artystą a kupcem odbywa się bez pośredników. nie ponosimy odpowiedzialności za handlowe niepowodzenia

-za wygląd stanowiska odpowiada wystawiający. najlepiej samemu zadbać o podstawowe sprzęty typu krzesło i stół -koszt podróży ponosi wystawiający

-o nocleg trzeba zadbać we własnym zakresie

zresztą targi nie będą opierały się tylko na handlu. planujemy kilka akcji, które potraktują sprzedawanie sztuki z przymrużeniem oka. jeśli macie jakieś pomysły to piszcie/dzwońcie!

przyszli klienci odkładajcie pieniądze w skarbonki/skarpety. mówicie stop! po dwóch piwach. kto wie ile wart będzie za parę lat zakupiony dziś za grosze kawałek sztuki /patrz: targi taniej sztuki organizowane swego czasu przez raster/

 


 


Anna Okrasko, Zbieram na Susida, 2006; z cyklu Zawsze chciałam malować jak inni; scrabble 35 części; za: www.czarnagaleria.art.pl

ja też zbieram na susida. ale zanim uzbieram, to na targach kupie sobie jakąś sztukę. i torebkę.

 

katarzyna słoboda/ slobodanka@tlen.pl

poniedziałek, 17 marca 2008
Kama Bubicz - Jacy jesteśmy?

 

kama bubicz

 

Kama Bubicz w projekcie „Kim jesteśmy” próbuje stawiać pytania, które mają w jakiś sposób identyfikować ludzi z jej otoczenia. Realizacja jest wynikiem przeprowadzonej, wśród 40-tu osób ankiety, w której należało odpowiedzieć na szereg pytań. Dotyczyły one różnorodnych preferencji i zainteresowań. Udzielone odpowiedzi były podstawowym powodem powstania portretów pytanych osób. Jedynie odpowiedź na pytanie „Kim jesteś? została ujawniona na wystawie. Obrazom towarzyszy popiół ze spalonych ankiet. Wiadomości tam zawarte zamieniły się w wizualny przekaz. Sama zaś autorka pisze: „Pytanie, które stawiam w tytule mojego projektu, pozostaje otwarte, nie ma bowiem możliwości uzyskania na nie pełnej odpowiedzi poprzez krótką ankietę. Być może jednak całe to działanie stanie się dla kogoś przyczynkiem do refleksji nad własną tożsamością.”

W drugiej części wystawy autorka poszukuje osobistej tożsamości poprzez próbę budowania własnych wizerunków tekstem, tekstem tak małym, że nie można go odczytać, choć jest fizycznym i autentycznym zapisem słownym.

Kama Bubicz jest studentką II roku Edukacji artystycznej w Instytutucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.
Wystawa odbywa się w ramach programu edukacyjnego Młode Forum Sztuki Galerii Białej na Korytarzu Akademii (I piętro) w Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 w Lublinie. Część druga wystawy jest eksponowana w budynku ISP WA UMCS w Lublinie al. Kraśnicka 2b na korytarzu przy Pracowni rysunku sala nr 6.

 

 

kama bubicz

 

 

 

kama bubicz

 

kama bubicz


otwarcie wystawy: 14.03.2008, godz. 18.00 / Korytarz Akademii w Centrum Kultury

Wystawa czynna do 11 kwietnia 2008 w dni powszednie w godz. 11.00 17.00

od 17.03.2008 wystawa rysunku w ISP WA, al. Kraśnicka 2b

 

16:40, mlodeforumsztuki , wystawy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 marca 2008
TARGI MŁODEJ SZTUKI

Projekt polega na stworzeniu tzw. targów sztuki czyli stoisk z twórczością artystów. Autor sam wycenia zaprezentowane przez siebie prace i wystawia je na sprzedaż.

Ideą przedsięwzięcia jest m.in. promocja twórczości młodych artystów działających na terenie Lubelszczyzny i nie tylko. Do udziału w targach zapraszamy również artystów z innych stron Polski. Projekt jest okazją to skonfrontowania prac artystów tworzących w różnych rejonach kraju. Poza tym targi mogą stanowić także przegląd współczesnej sztuki.

Organizatorzy chcą Targami Młodej Sztuki nawiązać do sytuacji, w której artyści nie mając odpowiednich środków finansowych, nie są w stanie zrealizować swoich projektów. Targi sztuką dadzą szansę twórcom zarobienia „parę groszy” oraz zwróci uwagę, że sztuka „młodych” także ma swoją cenę.

Nie ma ograniczeń w tematyce i wykonaniu prezentowanych prac. Zakres jest możliwie jak najszerszy – od drobnej twórczości w postaci biżuterii, rękodzielnictwa, ceramiki poprzez odzież, nadruki na koszulkach, aż po rysunki, grafiki, fotografie, malarstwo, instalacje.

Projekt odbędzie się w dniach 25 – 26 kwietnia 2008 roku w ramach Festiwalu Kultury Alternatywnej „ZdaErzenia” w ACK „Chatka Żaka”. O wygląd stoisk musi zadbać sam wystawiający. Mile widziane są innowacyjnie zaprojektowane stoiska – kreacja leży w rękach autora.


!!!Zgłoszenia należy przesyłać do 10 kwietnia!!!

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

:: info@zdaerzenia.pl


Koordynatorzy projektu:

:: Renata Kołaczek 511-044-975

:: Kaśka Słoboda slobodanka@tlen.pl