blog młodych, lubelskich artystów oraz krytyków sztuki


b l o g

m ł o d y c h,

l u b e l s k i c h

a r t y s t ó w

o r a z

k r y t y k ó w

s z t u k i

środa, 27 marca 2013
Rafał Czępiński TRASH BEAUTY / Szymon Popielec BROŃ POD KONTROLĄRafał Czępiński TRASH BEAUTY

Na wystawie znajduje się zestaw obrazów i obiektów,  przedstawiających śmietnikowe odpady oraz różne pojemniki do ich składowania.  Owe śmietniki występują w  połączeniu ze skrajnie różnymi treściowo napisami i symbolami w formie graffiti, napisów, zachlapań, zabrudzeń itd. Jedno z pomieszczeń jest zamalowane przy pomocy sprejów. Poprzez ten zabieg, oraz podniesienie śmieci do rangi artystycznego tworzywa, autor chce  przekazać, że to, co uchodzi za brzydkie, zbędne i bezużyteczne może zawierać wartości estetyczne i stawać się „piękne”.


Wystawa jest magisterską pracą dyplomową na kierunku malarstwo zrealizowaną w Pracowni Intermediów i Rysunku ISP WA UMCS w Lublinie.


Szymon Popielec BROŃ POD KONTROLĄ

Autor w swoich pracach wykorzystuje zestawy plastikowych żołnierzyków wraz z załączonymi do nich akcesoriami. Każdy z nich jest przemalowywany na zupełnie inne postacie, które to reprezentują różne społeczne grupy. Oprócz pojedynczych, figurek występują również takie, które uczestniczą w różnych scenach rodzajowych rozgrywających się w społeczeństwie. Są to znane osoby z pop kultury, pomieszane z przeciętnymi  obywatelami. To sugestia, że każdy z nas jest „wojownikiem swoich czasów”, walczącym o swoje pragnienia, marzenia, które nie zawsze są  pozytywne. Każda postać przybiera różnorodne kamuflaże by zrealizować swoje plany i strategie. 


Wystawa jest licencjackim dyplomem na kierunku malarstwo, który powstał w Pracowni Intermediów i Rysunku w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym.

Jan Gryka

14:07, piotrek.pekala , wystawy
Link Dodaj komentarz »